Skip to main content

Aby uzyskać dostęp do pozostałych działów forum zaloguj się.

Autor Wątek: Czynnik zewnętrzny

M

MrMarcPL

Czynnik zewnętrzny
OP: 06 Lutego 2021, 16:17:00 pm
Wpadł mi taki pomysł po rozmowie z jednym z użytkowników forum aby zamieścić taki wątek.

Chciałbym się skupić na rzeczy oczywistej jaką jest przyznanie się do problemu i podzielenie się nim. Ale tutaj głównie mam na myśli "podzielenie się" i jaki to ma wpływ na zdrowienie.

Otóż w moim przypadku jest tak że nie mam znajomych i nie mam z kim porozmawiać. Przez wiele lat dźwigania ciężaru postanowiłem (jeszcze na starym forum) napisać swoją ścieżke.
Pomogło mi to przede wszystkim wrócić pamięcią do początku i kolejno ułożyć przebieg poszczególnych/głównych wydarzeń i rozwoju nałogu. Dzięki temu łatwiej mi było przypomnieć sobie wydarzenia mniejsze a które miały decydujący wpływ.
Samo przyznanie się do problemu przed sobą według mnie nie zaczyna naszej drogi, musimy wszystko co siedzi w srodku opisać drugiemu człowiekowi, podzielić się tym. I jeżeli nie mamy komu tego powiedzieć (tak jak ja) to napisanie własnej historii na forum takim jak to działa tak samo.  Musimy w sposób namacalny zobaczyć swój własny nałóg i związane z nim upokorzenie. Uzewnętrznić to co się zbierało przez wiele lat.
Ja zacząłem swoją drogę w momencie kiedy przeczytałem to co sam napisałem i co nie spotkało się z krytyką ludzi z forum a ze zrozumieniem. To jest pierwszy krok w strone wolności i bez tego ani rusz.
Zamieściłem to w dziale ogólnym aby dostęp mieli wszyscy. Wiem też że tamat jest oklepany ale warto czasem przemyśleć go na nowo bo z czasem się zmienia nasze myślenie i dostrzegamy więcej.
  • IP logged

  • ****
  • Sr. Member
  • Wiadomości: 382
  • Choroszcz się zbliża
    • Pornoholizm.pl - książki o uzależnieniu seksualnym
Czynnik zewnętrzny
#1: 07 Lutego 2021, 16:22:22 pm
Nie da się nie zgodzić z tym co napisałeś. Generalnie uważam, że wyglądanie się na forum ma podobny efekt co pójście na mityng i opowiedzenie co nieco o sobie. Tutaj mamy dodatkowo anonimowość, co sprzyja otwarciu się na początku trzeźwej drogi.
  • IP logged

M

MrMarcPL

Czynnik zewnętrzny
#2: 07 Lutego 2021, 16:46:30 pm
Tutaj mamy dodatkowo anonimowość, co sprzyja otwarciu się na początku trzeźwej drogi.

Ale i środowisko podobne do nas samych któro nas nie ocenia i akceptuje co według mnie daje dużego kopa. Łatwiej jest tutaj się otworzyć według mnie bo nikt na Ciebie nie patrzy a charaktery mamy różne i w różny sposób ten nałóg odcisną na nas swoje znamie. Mityngi są już dla bardziej zaawansowanych w zdrowieniu według mnie aczkolwiek dla śmiałego nic trudnego ;)
  • IP logged

M

Manon Theway

Czynnik zewnętrzny
#3: 22 Marca 2021, 16:51:35 pm
W moim przypadku udział w forum tematycznym zawsze był wstępem do udania się na mityng. Tak było w przypadku dwóch wspólnot 12 krokowych, do których należę. Po 1-2 miesiącach pisania na danym forum, czułem/budowałem w sobie gotowość, by iść na mityng. I szedłem. I muszę powiedzieć, że jest to doznanie zupełnie różne jakościowo niż pisanie postów. Głębsze i pełniejsze. Wymagające rzeczywistej konfrontacji ze swym Problemem. W porównaniu z mityngami forum, to taka trochę twórczość na temat zdrowienia. A na mityngach trzeba już po prostu wejść w zdrowienie.
  • IP logged
« Ostatnia zmiana: 22 Marca 2021, 16:53:07 pm wysłana przez Manon Theway »